Čtěte, prosím. A soutěžte.


Pořád čtu. Prý mi táta, ještě když jsem byla batole, dával do dětské postýlky knihy a listoval. Já jen prohlížela a "četla". Možná právě díky tomu, jsem na nich závislá. Alespoň jednu knihu mám u sebe pořád. A kdo to nemá stejně jako já, nemá tušení o co přichází. Knihy vás toho mohou naučit strašně moc a kdykoliv máte volnou chvíli, učíte se zase něco nového.

Já často čtu takové žánry, u kterých vím, že z nich načerpané informace využiji. A mezi takovéto knížky patří i tyto čtyři! A víte co je nejlepší? Můžete je číst taky, spolu se mnou :).

Nejprve, než vám sdělím, jak na to, abyste si i vy mohli po večerech s horkým čajem číst některou, z těchto čtyř knížek od nakladatelství Jan Melvil Publishing, trochu vám je trochu představím.

​Příručka Skečnoutingu od Mike Rohde

Jak píší v samotném nakladatelství: "Skečnouting je moderní a zábavný způsob zaznamenávání poznámek kombinací textu, obrázků, typografie a symbolů. Hodí se pro každého, kdo chodí na přednášky, semináře, porady, panely, píše si deník či prostě pravidelně zaznamenává své nápady." Já to mohu jedině potrvdit. Mike v knize taktéž pomocí obrázků popisuje svůj způsob zapisování poznámek na prezentacích, přednáškách.. a to pomocí zakreslování rychlých obrázků. Celý postup je poté mnohem kreativnější a veselejší a já jen lituji, že jsem o tom nevěděla v dobách, kdy jsem nudně zapisovala a zapisovala na hodinách dějepisu. Pokud tedy patříte mezi lidi, co si věci rádi zjednodušují, musíte tuto knihu mít!

Ukaž, co děláš!

Upřímně, miluji tuhle knížku! Je pro všechny kreativce, umělce a tvůrce, kteří by rádi prorazili a dali o sobě vědět ostatním. Aneb, jak jednoduše využít internet, nechat se objevit a pak jen sledovat, jaké se budou dít věci! Věřte mi, tohle je tak naprosto dokonalá publikace, že rozhodně nechápu, že ji ještě nemáte! A pokud jo, jsem si jistá, že mi to potrvdíte. Celá kniha je nádherně graficky zpracovaná, plná motivačních vět jako tyto: "Mluvte o věcech, které milujete. Učte ostatní to, co umíte nejlépe. Každý jednotlivý krok na vaší tvůrčí cestě zdokumentujte a vyberte, co zavěsíte do vaší virtuální výkladní skříně. Je načase přestat se obávat a začít sdílet. Neukazujte svůj oběd nebo své latté; předveďte svou práci." A co je na ní nejlepší? Můžete se k ní kdykoliv vrátit a přesto v ní objevíte něco nového!

Kraď jako umělec!

Kniha z rukou stejného autora, jako Ukaž co děláš. Opět bohatě ilustrovaná a vtipná knížka, která se skvěle doplňuje s tou předchozí. Austin, autor knihy, si myslí, že tvorba vždy je a bude krádež. Umělec je totiž sběratel. Sbírá zážitky, vjemy, vlivy.. a podle své sbírky pozná sebe a svůj styl (jsem říkala, že váš styl jste vy :). Ovšem pozor pro ty, co předchozí věty nepochopili! Při tvoření jde vždy o to, přinést něco nového. Jsem si jistá, že si i tuto knihu zamilujete. Ohromně vám pomůže pochopit celou uměleckou scénu a přinese vám opět nové nástroje k tomu, abyste byli zase o kousek kreativnější..

Konec prokrastinace

Jediná z těchto knih, která má českého autora. Petr Ludwig bude asi třída, to co dal dohromady v této knize je neuvěřitelné. Celé je to o produktivitě. Jak se překonat, naučit se pracovat na zadaných úkolech, nenechávat věci na poslední chvíli, dělat vše na sto procent, jak využívat čas efektivněji a každý den prožít na plno? Že by vás to také zajímalo? Tak to asi také u sebe často necháváte přebývat prokrastinaci. Nejste jediní. Věřte mi, tato knížka vás správně nasměruje, pomůže vám a totálně překope váš systém pracování. Obsahuje spousty zajímavých příkladů a tipů, jak bojovat a zlepšit vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Při jejím čtení je potřeba se soutředit a také si nechat chvilku na zamyšlenou, najdete v ní hodně nového a chce to čas, to vše vstřebat.

Tak co vy na to? Také si myslíte, že alespoň jednu z nich potřebujete? Teď máte jedinečnou šanci :).

Melvil, tedy nakladatelství oněch nepřekonatelných knih, mi je pro vás do soutěže zaslalo, zacož jim patří neuvěřitelné DÍKY! Tyhle knížky nejsou obyčejné, nejsou levné, ale jsou zatraceně dobré!

Pojďme tedy na to. Bude to easy. Do facebookových komentářů, které najdete níže pod článkem mi napište:

1) Co je pro vás v životě největší inspirací? Co tvoříte, co vás nejvíce baví? A kam ve své tvorbě chcete směřovat?

2) Jaká z těchto čtyřech knížek je podle vás nejzajímavější a proč?

3) Napište mi prosím nějaký vzkaz, radu, zpětnou vazbu.. která by mi pomohla cokoliv zlepšit. Ani nevíte, jak je tohle důležité vědět :).

Dejte mi poté vědět i na Facebooku, že máta vše hotovo. Ze všech komentářů, které splní všechny tři úkoly, vyberu čtyři. A těmto budoucím šťastným bytostem pošlu jednu z knížek. Tj. za každou knížku jeden nový majitel. Moc se těším na vaše komentáře a doufám, že nikdy nepřestanete číst. Nesmíme se přestat učit novým věcem.

Uvidíme se zase tady, v neděli 18.10. Dám vám vědět, kdo je ta šťastná čtyřka.

Lucy

--------------------------------------------

Vyhlášení. Tamtadadááá

Děkuji vám všem za komentáře, hlavně těm, kteří se nebáli říct, co si myslí. Gratuluji všem výhercům. Vybrala jsem ty komentáře, které mě něčím zaujaly a hlavně byly upřímné. A já mám upřímnost ráda :).

kniha Skečnouting - Emmča Šúkalová

kniha Ukaž co děláš - Katarina Pisarcikova Obtulovicova

kniha Kraď jako umělec - Hanka Kymrová

kniha Konec prokrastinace - Iveta Hochmanová

Gratuluji moc všem, máme dokonce i dvě slovenské zastoupení :). Poprosím výherce, aby mi na mail lucy@lucystruncova.com poslali své adresy. A pro vás ostatní, pro ty, kdo dneska nevyhrál, bude zase něco příště, když budete chtít a dáte mi vědět :).