Design blok 2015


Minulý týden byl znamením designu. V Praze se totiž konal další ročník DESIGN BLOKU. Tradici má již od roku 1999. Každý rok představuje novinky ze světového a domácího designu a je to tak známá akce, že mi neříkejte, že o tom ještě nevíte. Lidé tam chodí buď nakoupit originální věci (čemuž také odpovídá daná cena) a nebo za inspirací. Tak jako já. Hned při vstupu do prostředí uvidíte spousty zajímavých lidí, u kterých na první pohled poznáte, co dělají. Tvoří.

Letošní ročník se konal na Výstavišti v Holešovicích. Pokaždé je někde jinde. A ikdyž podle mého názoru rozhodně nepřekonal ročník minulý, i tak se tam dalo najít ohromné množství nápadů, inspirace a zážitků. Pojďte si spolu se mnou připomenout pár nejzajímavějších expozicí tohoto ročníku, tedy Design bloku 2015.

Last week was a sign of design. In Prague was held next year of event called DESIGN BLOK. It has a tradition since 1999. Each year people show there news from world and Czech design and it's so well known event, do not say that you don't know it. People go there to buy original stuff (which also corresponds with its price) or for inspiration. Like me. Immediately upon entering the environment you will see a lot of interesting people, so at first glance you will know what they are doing. Art.

This year's event was held at the Exhibition Holesovice. It is always somewhere else. And even though In my opinion the last year was better, you still could find there a lot of inspiration, ideas and experiences. Come along with me remind some of the most interesting exposures of the Design blok 2015.

Na Design bloku najdete všechno. Od váz, po hodinky, designový nábytek, světla, šperky, origami, diáře.. Lidé zde představují nejnovější nápady, kolekce, produkty... Člověk má tedy možnost nakouknout k ostatním, nechat se inspirovat, nebo si vyhlídnout někoho ke spolupráci.

You can find there everything about art and design. From vases, watches, lights, furniture, jewelry, origami, planners... People represent there their latest ideas, collection or products. So you have the option to peep to their studios, let the inspiration come or start cooperate with some of these designers.

Potkáte zde samostatné designéry, ale také známé i méně známé firmy. Opět zde nechyběla ani Ikea. Jejich koutek byl moc pěkný. Děti jim nakreslily různé návrhy na plyšáky a Ikea je podle nich nechala vyrobit. Jsem zvědavá, kdy se objeví u nich k prodeji.

There you can meet individual designers, but famous and less know companies too. Again, there was also attended by Ikea. Their stand was very nice. I really like new project of this well know company. They let kids to design own soft toys and Ikea according to them implemented theirs ideas. I wonder when they will sell these cute toys.

Prohlédněte si pozorně všechny fotografie, třeba vás nakopnou a inspirují k nových nápadům, tak jako mě. Pokaždé, když se na takových akcích procházím, načerpám obrovskou dávku kreativní energie. A příští rok na Design bloku 2016 nebudu chybět.

Look attentively at these photos. Maybe they will bring you new ideas, like me. Every time I go to this events, I just find so much inspirations and creative energy. And next year I will not miss Design blok 2016.