Cíle do roku 2016


Snažím se vzpomenout si, co všechno jsem tento rok udělala. Dobré i špatné věci. Vztahy, aktivity, úspěchy i pády... Je toho tolik.

Je ale potřeba vzít to i toho z druhého směru. Ujasnit si, co chci dokázat, udělat či splnit v roce dalším. V tom, kde na konci je šestka. A proto šest věcí (a jedna tajná), za kterými si v příštím roce půjdu, píši sem. Za rok si to přečtu, zamyslím se nad tím a pravděpodobně zjistím, že polovina předsevzetích bylo nesplněných. A nebo to možná bude naopak. Třeba to dokážu. To už záleží jen na mě. Budu se snažit celý nadcházející rok 2016 dokumentovat, natáčet, fotit.. bude krásné se zpětně dívat na zážitky a vzpomínat. A teď ty novoroční předsevzetí.

Psát si deník

Teď už vážně. Vydrželo mi to vždycky týden. Ale já doopravdy chci zpětně číst to, jak jsem rostla, jak jsem tenkrát byla naivní, jak jsem si šla za vším, co jsem chtěla udělat… zkrátka si připomínat drobné i významné věci za uplynulé dny. Možná se odhodlám, konečně si koupím předražený Moleskine a začnu si doopravdy psát. Buď se jednou za čas vypíšu, nebo si pravidelně každý den zapíši ve zkratce to, co se událo. A už teď se těším, jak zpětně budu listovat a vzpomínat...

Youtube

Mám všechno. Foťák, stativ, program na stříhání, světla.. tento rok to dám. Ukáži vám toho spousty. Od polymeru, po kreativní techniky.. a i třeba sprejování na zdi :). Nechci jet na kvantitu. I když se to nezdá, jedno video mi prozatím zabere volný čas po dobu tří dnů. Cílem pro tento rok bude tedy co nejkvalitněji a nejprofesionálněji šířit povědomí o nápadech a kreativních technikách, kde vám vysmátá Lucy ukáže tolik věcí, že budete chtít zkusit všechno :).

Naučit se kaligrafii

Obdivuji každého, kdo umí bez kaněk a šmouh psát ozdobným písmem. Tento předmět mě ve škole bohužel minul, ale k Vánocům jsem si vybrala set se vším potřebným. Budu pěkně trénovat a trénovat, abych za pět let mohla odepisovat fanouškům a mělo to určitý styl :D.

Přejít kompletně na veganství

Už by mi to šlo. Ale musím postupně. Důvodů by se našlo mnoho, tím největším je mít úplný přehled o tom co jím, z čeho je jídlo co jím a odkud je jídlo co jím. Ne, letos jsem se nepřecpala tunou cukroví z mouky a cukru, jak tomu bylo skoro 17 let zvykem. Letos jsem byla přecpaná po dvou kouskách raw cukroví, které máme doteď v krabici. Tento rok to vyjde. Příroda bude šťastnější, já budu ještě zdravější a máma opět nebude vědět, co mi má uvařit do školy.

Ještě více jógovat

Jednou se mi povedlo na jógu vyrazit do města před školou. Lekce začínala v sedm ráno. Bylo to úžasný. Ale před dvěma lety. Teď mi dělá problém se na podložku do pozice adhomuka švanásana (pro neznalce pes s hlavou dole, kdo ani teď neví, googlete) postavit jednou za týden ve čtvrtek. Tento rok se budu snažit nemít svoji kartičku se zameškanými hodinami plnou jako letos a chodit třeba dvakrát. Hezky se to píše, hůře se pak vstává.

Přestat kupovat knížky. Začít číst knížky.

To byl problém minulého roku. Pokaždé jsem objevila novou, nestihla dočíst tu předchozí, utratila stovky (spíše tisíce) za knížky, co jsem musela nutně mít (názor jsem nezměnila). Letos to snad otočím. Přestanu do toho knihkupectví, co máme ve městě, chodit. Místo toho si v parku otevřu knížku a budu k tomu upíjet zelený čaj a číst to, co jsem si jako sysel nahromadila. Někdo to přečíst musí. A s tím knihkupectvím jsem si dělala srandu, chodit tam budu stejně.

Sedmé. Tajné.

Nesmím ho říct. Moc lidí o něm neví. Ale pokud to vyjde, pokud se přemůžu a dokážu na tom tento rok zapracovat, bude to bomba. A myslím, že se vám to bude moc líbit :).

Co si dáváte za cíle vy? Napište a nechte mě být vámi inspirována :). Krásný Nový rok! Přeje Lucy.