Hledej parťáka / Look for a sidekick


Víc hlav víc ví. To je jasné každému. Ale.

Najít toho správného parťáka, který dovede upřímně poradit, nasměrovat a v těch nejhorších chvílích také podpořit, to dá zabrat. V životě vám do cesty takových lidí přijde jen pár. O to více bychom si měli vážit okamžiku, když se objeví. Potkáte-li člověka, který vás učaruje svojí prací, energií, vystupováním, prostě charakterem a dohromady spolu rezonujete, jste na správné cestě, našli jste se.

Měla jsem štěstí, převeliké štěstí. Před třemi roky jsem si začala psát s holčinou z Prahy. Už ani nevím, jak jsme se dali do řeči, tuším, že objevila mou stránku a nabídla mi, že se někdy můžeme domluvit a něco nafotit. Bylo to milé, ale v té době jsem opravdu nepomyslela na to, co z jedné zprávy na Facebooku může vzejít. O pár měsíců déle jsme si začaly psát častěji a o rok později přijela za mnou do Plzně. Z holčiny na Facebooku, která se nebála mi napsat, nakonec vznikla moje úžasná kamarádka, dvorní fotografka i parťačka. Už víte o kom píši? Jo, jasně. O Nikol :).

Two heads are better than one, it is clear.

However. It is not easy to find a right friend who can advise you honestly, help you to find your way and also support you at your worst moments. We all have only a few such people in our lives. This makes the moment we meet one more important. When you meet someone who fascinates you by work, energy, behavior, character and you resonate together, you are on a right way; you’ve found each other.

I was really lucky. 3 years ago I started chatting with a girl from Prague. I don’t even remember why she wrote me, probably she saw my website and offered me to shoot something together one day. It was nice of her, but that time I couldn’t even imagine what a simple Facebook message can lead to. After a couple of months, we were chatting more often and in a year she came to visit me in Pilsen. A girl that wasn’t afraid to write me on Facebook became my good friend, personal photographer and sidekick. Have you understood who I am talking about yet? Of cause. About Nikol :).

Příběh pokračuje.

Po našem prvním focení vznikly naprosto krásné fotky s podzimní atmosférou, podzim já nejvíc ráda. Každé další setkání prohloubilo naše přátelství. Nikol je z Prahy, já z Plzně a tím, že se vídáme málo, je to pro nás jako svátek. Jednou za čas se sejdeme, klábosíme, fotíme, přemýšlíme a máme si toho tolik co říct…

The story goes on.

After our first shooting we had beautiful autumn atmosphere photos; I love autumn. Every meeting was making our friendship deeper. Nikol in from Prague, I’m from Pilsen; the fact that we don’t see each other often makes our meetings more valuable. Every now and then we meet, chat, take pictures and have so much to say to each other...

Proč to ale píši.

V životě je zkrátka potřeba někoho, kdo tu pro vás bude i v těch neobvyklých situacích. A vůbec nezáleží na tom, jestli sedí vedle vás, nebo na druhé straně zeměkoule. Proto pokud potřebujete parťáka, hledejte. Je naprosto skvělé navzájem si vypomáhat, radit si, podporovat se a motivovat. Nebýt Nikol, už tolikrát bych vzdala spousty těžkých situací v životě, nedotáhla bych věci do konce a nebo se nechopila příležitostí.. někdy to zkrátka potřebujete slyšet od toho druhého, i když v hloubi duše víte.

A tak tímto článek chci říct jedno prosté a přece tak moc důležité “děkuji”. Díky Nikol za to, že tu pro mě každý den jsi, i když online :)!

Lucy

Why am I writing that?

We all need somebody who will support you even in very unusual situations. It doesn’t matter if this person is sitting next to you or on the other side of the world. If you need a friend keep searching. It is just amazing to help each other, advise, support and motivate. Without Nikol I would give up many difficult life situations, wouldn’t finish some work or wouldn’t take some opportunities…sometimes you just need to hear the truth from someone else, even though deep inside you know it yourself.

With this article I want to say one very easy and at the same time very important phrase „thank you“; Thank you, Nikol, for being here for me, even though you are online :)!

Lucy