Polymerová revoluce / Polymer clay revolution


Tohle je hodně revoluční článek. Konečně přišel ten pravý čas. Mám pocit, že tohle změní hodně. Tohle je prostě polymerová revoluce a já doufám, že jste připraveni. V LC Tools už jsme toho vyvinuli mnoho. Dali jsme dohromady nejrobustnější extruder na světě, designovali jsme nové nástavce, vyrobili jsme stovky kusů gilotin, vykrajovátek… Ale lidem to pořád nestačilo. Neustále nám psali a ptali se na jednu jedinou otázku.

This is a really revolutionary article. The right time has finally come. I feel that this will change many things. This is simply the polymer revolution and I hope you're ready. We have made a lot of things in LC Tools. We invented the sturdiest extruder in the world, designed new disks, produced hundreds of guillotines, cutters…But it wasn’t enough. We have been asked one question over and over again.

What about a pasta machine?

 

Bylo by moc hezký, kdyby vše fungovalo lusknutím prstu. Jenže nefunguje a tak nám tenhle nelehký úkol dal pořádně zabrat. Celá ta myšlenka, vyvinout nový strojek speciálně na polymer, vznikla už před třemi lety. V té době frčely barvičky a malá Lucy řekla tátovi o růžový strojek.

It would be nice if anything could have been done with a wave of a hand. But, unfortunately, it isn’t that easy, it was a great challenge for us. Idea to develop a new polymer clay tool arose 3 years ago. That time we were loved colours, so little Lucy asked her father for a pink tool.

V LC Tools se začalo pracovat na konceptu, designu, řešili jsme materiály, funkce, patenty… uběhlo spousty dní a začaly vznikat první prototypy. Místo na elektronickou verzi jsme se konečně začali koukat na reálné provedení. Celé je to nesmírně obtížné. Jenže my rádi navrhujeme produkty přímo pro uživatele, udělali jsme si to ještě složitější a začali jsme se ptát přímo vás, co si přejete, jak má první strojek na polymerové hmoty vypadat. A pak to přišlo. Dostalo se nám stovky zpráv, tolik lidí psalo, co všechno nový strojek prostě musí a nesmí mít. Inspirovali jsme se, promýšleli jsme spousty variant a konceptů, až jsme ukotvili, věřím, že na správném místě. Tohle je prostě revoluce.

LC Tools started working on a concept and design, we were looking for the right material, function, patents…it took a lot of time until the first prototypes were built. Instead of digital concept we were looking at the real model. The process was very difficult. Considering that we design our products for users, we made it even more difficult and started asking you what you wanted our pasta machine to be like. And it began. We received hundreds of letters, people were writing us what a pasta machine should and shouldn’t be like. We got inspired by your ideas, we considered many concepts, until we have chosen a right one. This is a real revolution.

Někdo chtěl strojek na cesty, někdo si přál produkt tak veliký, že se do něj narve celá kostka hmoty. Postupně přicházely další nápady na uchycení, motorek… A protože jsme věděli, že nemůžeme jedním produktem vyhovět všem, udělali jsme varianty tři, ať má každý na výběr. Pokud jste připraveni, tak prosím. Koukněte a pokochejte se.

Some of you wanted us to produce a portable pasta machine, some of you wanted it to be that big, so a block of clay could get inside. One by one, new ideas were coming: holding mechanism, small engine… And as we knew that we couldn’t satisfy all with one product, we produced 3 options, so everybody has a choice now. If you are ready, go on. Take a look and enjoy.

LUCY CLAY MACHINE

Elephant, Mamooth a Constrictor, neboli slon, mamut a hroznýš. Tři noví pomocníci, který nám, polymerovým závislákům, usnadní tvorbu s polymerem ve všech směrech. Máte se na co těšit. Více vám prozradím zase příště :).

Elephant, Mammoth and Constrictor. 3 new assistants that will help us, polymer addicted; now work with polymer clay will be easier in any sense. You have what to look forward to. More info coming soon :).

Lucy

www.lucyclaytools.com/machine/