LUCY CLAY MACHINE


Za chvíli je to tady. V LC Tools jsme po několika měsících práce dali dohromady revoluční strojek a to speciálně pro polymery. Takový, po jakým se všichni léta ptali. Takový, o který jste nás prosili. Něco jsem vám prozradila už v minulém článku, ale dnes se ještě podíváme na jednotlivé varianty LC Machine. Protože jsme se pravděpodobně totálně zbláznili a rovnou udělali strojky tři. Ať si může každý vybrat.

Our new baby will be out soon! After several months of hard work here at LC Tools we've created a revolutionary machine, made specifically to work with polymer clay. The one you all have been asking for for years. I already shared some details in my last post. Let's take a look at the different models today. Because we've gone totally crazy and created not one, but three machines to let everyone choose their favourite.

Mammoth M12

Největší fešák, ideální pro ty nejbláznivější polymerové nadšence, které prostě potřebují všechno mega. Jako já. 48cm široký a přes 26cm vysoký. Mám hroznou radost z toho, že díky téhle polymerové revoluci snad nadobro vymizí všechno pískání na workshopech, už nikomu nebudou padat kličky a ani nebude potřeba svorek na uchycení díky magnetům (plechová destička se jen nalepí oboustrannou lepenkou na desku stolu) vespod.

Mamut je profesionální pomocník pro profesionální clay artisty a pokud milujete tvorbu obrovských plátů a vzorů, bude to ten pravý pro vás. Mohl by se na něm udělat rekord ve velikosti skinner blendu. S radostí se toho klidně ujmu. Délka válců je 25 centimetrů, ovšem pecka největší je rozestup. Dámy a pánové, klidně strčte celou kostku polymeru dovnitř válců, mamut to zvládne. Od 12mm až po samotnou nulu. Už nám nic nebrání tomu tvořit jak tlusté, tak ty nejtenčí pláty na světě.

The biggest guy, ideal for all the crazy polymer enthusiasts out there who simply need the best and strongest everything, just like me. 48cm wide and over 26cm tall. I'm so happy that thanks to our polymer revolution there won't be any more creaking and squealing at the workshops, no dropped handles, no need for grips thanks to the magnetic base (with just a metal plate glued to the table top with some double sided tape).

The Mammoth is a professional tool for professional artists. If you love working with large slabs of clay and making large designs he'll be the right choice for you. He could even be used to make the biggest skinner blend ever and I'll be happy to challenge the record. The rollers are 25cm long but the best thing is the huge gap range. Ladies and gentlemen, just put the whole block of clay inside, the mammoth will handle it. From 12mm downright to zero. Finally we can make really thick or really really thin slabs.

A jedno velký překvapení: Mamut unese i svojí nevlastní ségru slicerku a dohromady spolu vytváří v kombinci jeden kompaktní nástroj. Však koukněte. To byla naše prapůvodní myšlenka, která se nakonec povedla uskutečnit.

And there's a huge surprise: the Mammoth carries its slicer sister and together they make an effective and compact tool. Take a look for yourselves. That was actually our original idea and it really came true.

Elephant E12

Pro všechny, kteří mají doma menší atelier a raději by trochu, ale jen trochu, menšího robůtka, je tady Elephant. Tohle slonisko bude vaše první ruka při clayování. Je o osm centimetrů kratší než Mamut, délka je tedy 40cm a šířka necelých 20cm. Kratší jsou také válce, jinak má stejné nastavení tloušťky jako Mamut, tj.12mm.

For those of you who have a smaller studio and want a slightly smaller helper, even if just by a little. The Elephant will be your right hand at polymer crafting. It`s 8cm shorter than the Mammoth which makes it 40cm long and nearly 20cm wide. The rollers are also shorter, but the gap range remains the same, i.e. 12mm.

Elephant E6

Slonisko bude mít také levnějšího bráchu, který se bude lišit jen rozestupem válců. Tloušťka plátů se tady pohybuje od nuly do 6mm. Je určen pro pokročilé polymerové nadšence, kteří jsou nespokojeni se svým běžným strojkem na těstoviny, a také pro začátečníky, kteří si chtějí zkrátka dopřát to nejlepší.

This younger buck will have a smaller gap range between its rollers. It will make slabs from 0 to 6mm thick. The Elephant for the intermediate to advanced clayer who is frustrated with their current pasta machine... and for the affluent beginner who must have the best of everything.

Constrictor C6

Dlouho jsme hledali název pro poslední variantu LC Machine. Menší než mamut a slon je už jen hroznýš. Tenhle krasavec je naprosto ideální pro cestování, pro tvoření na workshopech a zkrátka pro všechny, co dělají kolem sebe tak velký “bordel”, že pomalu nemají místo ani pro strojek. Hroznýše můžete doslova schovat, pod stůl. Pomocí chytrých vychytávek bude moci vyjíždět zespod, nebo jej upnete na okraj. Dostupný bude jen s motorem (nejpozději začátkem roku 2017), na rozdíl od všech ostatních, které mají i kličku. Válcema se neliší od Elehant E6, ale vzhledem k tomu, že je určený na cesty, jeho šířka je 38cm a výška 8cm. Je zkrátka jako každý správný hroznýš bez nožiček :-), určen pro ty, kteří chtějí kvalitní strojek, ale nemají dostatek místa nebo prostředků na větší modely, a také pro ty, kteří si chtějí svůj strojek brát na akce a kurzy. Jeho fotky vám ukážu zase příště.

It took us some time to pick the right name for the last LC Machine model. It`s smaller than a mammoth or an elephant, and it`s a constrictor. This cute boy is ideal to take everywhere with you, to bring to workshops or simply for all those of you who can barely keep a clutter-free spot on their overloaded table. The thing is you can hide the Constrictor under the table. Using clever mounts the machine will slide from underneath your desk or you can just attach it to the edge. In contrast to all the other types with handle the Constrictor will only be available with electric drive (by the beginning of 2017 at the latest). Its rollers are the same as Elephant E6 but to make it more travel friendly we made it only 38cm wide and 8cm tall. And just like the real constrictor it has no legs :-). The Constrictor for the person who wants a high quality machine, but does not have the space or budget for the larger models... and for those who take tools with them to events and retreats. Next I will show you how it looks.

Co vy na to? Který se vám zamlouvá nejvíce? My jsme nadšeni ze všech variant, protože každá je zkrátka trochu odlišnější. Jedno ale budou mít společné. Robustnost, kvalitu, čistý design a provedení. Po všech těch nákresech a 3D modelech, po výrobě prototypů, které jsme testovaly, ladily na finální tvary, konečně můžeme slavnostně prohlásit dost důležitou informaci. 1.6. oficiálně spouštíme předprodej a pevně věříme, že to bude velká bitka. Pro ty nejrychlejší to bude nejvýhodnější. Rozdáváme totiž ke strojkům Slicerky a Czextrudery. Jen tak, pro ty největší polymerové závisláky. Tohle je polymerová revoluce, které můžete být součástí.

So what do you think? Which one do you like the best? We love all of them because each one is simply different. But they will all share the same qualities. Robustness, top quality, fine design and construction. After so many sketches and 3D models, countless prototypes and testing, fine tuning and polishing the form we can proudly announce the very important date. Official pre-sale begins June 1st and we think it's going to be hot. The quickest buyers will score the best deal. We are giving away Slicers and Czextruders. Just for the fun, and to please the biggest polymer addicts. This is a polymer revolution and you can be part of it.

www.lucyclaytools.com/machine