Jedno splněný přání / One dream that come true


Mám všechna svoje přání napsaná v diáři vedle dalších myšlenek, nápadů a úkolů. Některé sny tam mohou být napsané jen chvíli, jiná tam ještě nějakou dobu vyčkávají na ten správný čas. Jedno takové přání jsem tam ale napsala asi před rokem a půl. Přála jsem si přednášet na TEDu.

Možná tuto platformu znáte. Tisíce lidí po celém světě na TED konferencích přednáší o svých nápadech, myšlenkách a zážitcích. Videa z přednášek jsou pak zveřejňovány na Youtube, kde se jimi inspiruje miliony lidí. Moc jsem si přála být součástí a mít možnost si vystoupení na TEDu také vyzkoušet, už jen proto, že jsou přednášky na těchto akcích koncipovány malinko jinak. Jde o váš příběh a je úplně jedno, kdo jste.

I have all of my dreams written in my planner, next to my thoughts, ideas, and tasks. Some of my dreams are there just for a while, others for a longer, waiting for the right time. I wrote there about one of my dreams a year and a half ago. I dreamed about to be a speaker of the TED conference.

Maybe you know this kind of platform, were thousands of people around the world speak during these TED conferences about their ideas, thoughts, and experiences. Then, people behind these events usually share videos from all talks on Youtube, where they inspire millions of people. I wished to be a part of this and have a chance to try the TED presentation on my own, even just for the fact, that these talks have a little bit different concept. It's about your story and it doesn't matter who you are.

Už vám to možná došlo :). Povedlo se to. Příští čtvrtek mě tak v Praze na letní scéně Vyšehradu čeká moje první TED přednáška, kde se stoprocentně pěkně zapotím, ale vydám ze sebe všechno! Tak moc si vážím této příležitosti, která mě opět posune dál a přinese mi spousty nových zážitků (a taky slušnou dávku trémy).

Jak si správně přát už pochopilo určitě mnoho z vás. Je to v základu úplně jednoduché.

Snít, nelpět, vyčkávat a mít oči otevřené.

Maybe you have already realized, that my dream come true :). The next Thursday in Prague I will have my very first TED presentation, where I will be in pretty sweat, but I will give it one's all! I really appreciate this opportunity, which brings me new experiences and also a lot of stage fright.

A lot of you already understand, how to dream in the right way. In fact, it's pretty easy.

Dream, not be clinging, wait and have eyes opened.

Je úplně jedno, jaké vaše přání bude. Limity neexistují, prostě nejsou. Ale musíte do toho jít s tím, že i tak bude potřeba udělat něco proto, aby se splnily. Oni k vám jinak sami od sebe nepřijdou. Chce to vyslat jasný signál, aby věděly, ke komu doletět :).

Možná se s některými z vás příští čtvrtek na TEDu setkám, lístky jsou už ale vyprodány (radši ani nepřemýšlím nad tím, kolik tam bude lidí) a tak to bude jisto jistě zážitek! Dám vám potom vědět :).

Dobrou noc

Lucy

It doesn't matter which dream you will have. There are no limits. But you have to be aware, that you have to do something for it, to make your dreams come true. They will not come to you of their own accord. It's a good to let them know, to whom they should go and give them some kind of signal :).

Maybe next week we will meet at the TED event, but tickets are already sold (I rather don't think about how many people there will be) so it will be such an experience! I will let you know :).

Good night

Lucy