19 věcí, které jsem se za 19 let naučila


26. 12. 2017

Občas mívám pocit, že ten můj život ubíhá rychlostí blesku. Dneska je mi 19 let. Mám narozeniny a jsem tak trochu vánoční dítě. Vážím si toho času, který jsem tu už mohla strávit, ale zároveň jsem k sobě upřímná. Věčně tady nebudu a nemusím tady být ani zítra. A tak se s vámi dnes podělím o 19 věcí, které jsem se za můj kraťounký život naučila a které ze mě udělaly to, čím sem.

Tu malou, blonďatou cácoru. Věčného snílka a přitom bojovníka za splněná přání.

1

Na světě nejsem sama. Okolo mě je plno lidí, kterým se můžu svěřit, u kterých se můžu vyplakat, s kterými mohu trávit čas. Ale první člověk, za kterým musím jít, když chci něco změnit, jsem já sama.

2

Život je příliš krátký na to, dělat to, co nechci. Snažím se proto svůj čas věnovat jen tomu, co mám doopravdy ráda. Někdy jsem ztracená v barvách a v tvoření, někdy sdílím se světem můj život a taky moc ráda spím :).

3

Přání se plní, pokud si umíš přát. A tak někdy nechtěně pomyslím na něco, co pak s vykulenýma očima přistane v mém životě, nebo naopak s radostí přivítám věci, o kterých jsem při usínání snila. Myšlenky ovládají svět, ale samotné člověka netvoří.

4

Kašli na to, co si myslí ostatní.

5

Je to možná kýč, ale ta nejdůležitější věc v mém životě, je láska. Dávám jí co nejvíce můžu a nějakým záhadným způsobem jí dostávám dvakrát tolik zpátky. Děkuju ♥ 6

Na světě je tisíce druhů zaměstání. A já už vím, že si to svoje můžu vytvořit přesně na míru, tak jak potřebuju. Bez toho aniž bych musela sedět v kanceláři do pěti odpoledne, nebo se trápila nad něčím, co mi nedává smysl.

7

Bez práce nejsou koláče. Jen je potřeba ve správné chvíli zabrzdit, což pořád ještě neumím na 100%.

8

Dej a bude ti dáno. Vždycky to funguje.

9

Chceš-li někomu pomoct, je to úplně zbytečné, pokud dotyčný nebude chtít sám.

10

Papír z vejšky v dnešní době nic neznamená, teď už se řeší jen počet lajků na Instagramu, ale ani jedno neukazuje skutečnou hodnotu člověka.

11

Vadí ti něco na druhém člověku? Pravděpodobně je to vlastnost, kterou přímo na sobě neumíš přijmout. Tohle já vědět dřív :).

12

Život je moc krátký na to, jíst špatné dorty.

13

Možná máš blbou náladu, jsi naštvaný z toho, co se ti zrovna děje v životě, ale věř že minimálně třetina planety se má mnohem hůř než ty. A tak se snažím být vděčná za všechno, co mám, protože to druhý den vůbec nemusí být samozřejmost.

14

Čas je to nejcennější, co někomu můžeš dát.

15

Žádná budoucnost ani minulost neexistuje. Prostě tady a teď. A na tom jediném záleží.

16

To nejkrásnější nacházím v tom nejjednodušším. V lese, v lásce a taky často v jídle :).

17

Někdy je správné nevědět. A není to nic, za co bychom se měli stydět.

18

Všechno se děje z nějakého důvodu. A posouvá nás to zase o kus dál. I to špatné, i to dobré.

19

Děkuji. Za všechno co mám. Díky i tobě u počítače! A doufám, že minimálně dalších 19 let bude stejně tak báječných!

Lucy