Vánoční vzory na polymeru / Christmas patterns on clay


Zbožňuju jednoduché, efektní a designové věci, které upoutají na první pohled a ještě zaberou jen pár minut práce. A tak jsem předevčírem sedla ke strojku, vyválela pár plátů bílé hmoty a celý večer testovala nové LC Stencils s vánočními motivy, však už bylo na čase.

A pak se po hodině přistihnu, jaký jsem okolo sebe udělala svinčík. Barvy všude, prsty špinavé... ale ohromně mě to baví!

I really love simple, effective and design things, that can catch your eye and takes only a few minutes. So two days ago I sat next to my machine and made sheets of white polymer clay. Then I spend the whole evening with testing brand new LC Stencils with Christmas patterns. It's time already!

And after hour I realized the mess around me. Paints everywhere, my dirty fingers... but I really loved it!

LC Stencils jsou plastové vyřezávané šablony, které mohou sloužit jako hodně mělká textura. Mě se ovšem nejvíce zamlouvají v kombinaci s barvami, akrylkou, inkousty, nebo třeba třpytky.

Na pláty bílé hmoty jen stačí šablonu položit, zaválet válečkem a pak si hrát. Obvykle barvy nanáším kouskem houbičky na nádobí, nebo plochým štětcem. Míchám barvy mezi sebou, vytvářím barevné přechody a ťupuju všechno co se dá. Největší kouzlo pak přichází po odendání šablony z plátu.

LC Stencils are plastic foils with patterns, which might be used as a shallow texture. But for me, they are amazing in combination with paints, acrylic, inks or glitters.

So easily put one stencil on the top of the white sheet of the clay, roll it with a roller and let's play! Usually, I put paints on the stencil with a sponge for dishes or with a brush. I mix colors between themselves and then create wonderful colorful blends between them. The biggest magic is when you put out the stencil from the plate.

Je to super jednoduchý nápad, jak si udělat krásné ozdoby na stromeček, podtácek na čaj, nebo barevný šperk. To už nechám na vás :). V sobotu u nás v Plzni v Designestu v rámci Polymerové Dílny budeme tvořit nejenom další vzory se šablonami, ale také s Czextruderem a dalšími nástroji. Stavte se někdy!

It's a very easy idea how to create interesting Christmas decorations for the tree, a tea coaster or some kind of jewel. It's up to you :). This Saturday here in Pilsen in our own place called Designest we will have a clay workshops where we will create not only these patterns but also some of them with Czextruder and other tools. You should come one day!