Moje malé království / My little kingdom


Od malička jsem tvořila, snila, vyráběla i psala v dětském pokojíku. Papíry, bloky, pomůcky, hmoty, korálky… to vše bylo a stále je součástí našeho malého království. Našeho, protože jsme tu dvě, vlastně tři. Linda a já. Jáchym tady zatím jen lítá kolem dokola na motorce a všechno hrozně chce.

Ale jak šel čas, bylo už na čase udělat pár nutných změn. Jednak proto, že jsme dospěly a usoudily tak, že růžová se zelenou na stěnách už nefrčí :). A také proto, že vše už chtělo dostat nový systém a řád.

Vítejte v mojí části pokoje. V mém tvořivém koutku, kde tvořím z polymeru, píšu články na blog, po nocích pracuju v pyžamu a žiji tady své sny.

From my childhood, I have been crafting, dreaming, claying and writing in my children's room. Papers, notebooks, tools, clay, beads… all of these things have been a part of our little kingdom. Ours, because we are here two of us, actually three. Linda and me. Jachym in this time only rides here around on his plastic motorcar and wants everything.

But how the time has been flying, it was necessary to do some changes. Mostly because we grew up and decided that pink and green together is not modern anymore :). And also because everything needed to get new system and order.

Welcome to my part of the room. In my crafty corner where I work with polymer clay, write blog posts, work at nights in my pajama and also live my dream.

Předevčírem jsme s mojí maminou zatloukly poslední hřebíky a pověsily rámečky nad nový stůl. Do šuplíků jsem vyskládala hmotu, nástroje, deníky a bločky a nový atelier byl na světě. Možná si vzpomínáte, že v LC Designestu je také atelier pro tvoření, ten ale slouží na lektorování workshopů nejen pro mě, ale i pro další tvůrce.

A nutno podotknout, že nejlépe se prostě pracuje o půlnoci v pyžamu s bylinkovým čajem.

Two days ago with my mum, we hammer last nails and hanged up frames with pictures above my new desk. I put all blocks of clay into new drawers together with tools, notebooks and other materials and my new atelier was done. Maybe you remember that in LC Designest there is also one atelier, but this one is for teaching creative workshops not only for me but also for other creative people.

And I have to say, that the best time for making crafty things is at night in pajamas.

Jste zvědaví, jak to uvnitř šuplíků vypadá? Nástroje jsem umístila do rozdělovače na příbory, v druhém šuplíku jsou jednotlivě vyskládané kostičky hmot a ve třetím barvy, inkousty a pudry na polymerové hmoty. Ostatní šuplíky buď nejsou natolik fotogenické, jako první tři, nebo v nich nic zajímavého není :).

Are you wondering how it looks inside of my drawers? I put all tools into cutlery tray, inside of the second drive are blocks of the polymer clay and in the third one, there are a lot of paints, powders or inks for the clay. Other drawers are not very photogenic or inside of them is nothing special :).

Pastelky a fixy jsem jednoduše umístila do nerezových plechovek a do rámečků jsem vložila oblíbené fotky, obrázky, nebo fotky výrobků.

I put pencils and markers into stainless tins and into frames I put my favorite photos, pictures or photos of my work.

A poslední nutnou výbavou, jsou samozřejmě kaktusy a květiny, které celému místu dodají šmrnc a hlavně se na to pak krásně kouká :).

And the last necessary thing is, of course, cactuses and plants, which ginger up the whole place and it looks very good :).

Děkuji mamce a taťkovi za pomoc, ovšem to neznamená, že to tu za týden bude vypadat přesně jako na fotografii! :) A já teď můžu být zase pěkně produktivní, protože tady se pracuje úplně samo. Mějte se krásně!

Thank you, mum and dad, for your help, but it doesn't mean that next week the place will look just like in the picture! :) And now I can be again very productive, cause in this place everything goes easily. Have a nice day!