Jedna roztomilá oslava / One cute party


Nejkrásnější v mém životě je rozhodně ta rozmanitost zážitků, které zažívám. A tak už při prvním vyslovení myšlenky zorganizovat pro malou a milou Natálku narozeninovou oslavu u nás v Designestu, zazářila mi očka a v hlavě na mě vykoukly desítky nápadů a myšlenek, jak to celé dát dohromady.

Představovala jsem si jednoduchý dort, Natálčiny oblíbené hrošíky, květiny, mašle a spoustu dětí lítajících okolo.

A tak vás dneska vezmu s sebou o pár dnů zpátky do dne, kdy proběhla ta nejvíc roztomilá oslava plná tvoření, dobrého jídla a úsměvavých dětí. Třeba vás nějaké jednoduché nápady inspirují a pustíte se do toho pro svá dítka také.

The most amazing thing in my life is definitely a variety of all experiences that I can live. So with the first pronouncing of an idea to organize a children birthday party for one sweet Natalka on our own place Designest, I had a twinkle in my eyes and in my mind so many ideas how to realize it.

I was dreaming about a simple cake, Natalka's favorite hippos, flowers, bows and a lot of kids running around.

So today I am going to take you back to the day, when the birthday party took a place. The most amazing time full of claying, with a good food and smiling children around. And maybe some of my simple ideas would inspire you to make something for your kids too.

Když při organizování bylo potřeba vyřešit celkové téma oslavy, takřka okamžitě bylo rozhodnuto. Natálka miluje hrošíky a tak mi nezbývalo nic jiného, než jednoho takového vymodelovat z polymerové hmoty. Taková figurka pak totiž vydrží napořád, narozdíl od té marcipánové :).

When I asked about the topic of the party, I got an immediate answer. Natalka loves hippos so the first thing was to create a sculpture of this animal from polymer clay. And you know what? Instead of to make it from marzipan, this hippo can lasts really long time.​

Jednoduchý dort z mascarpone upekla moje maminka, stejně tak jako udělala báječnou tiramisu, na kterou jsme pořídily průhledné kelímky. Na stole byl také připravený štrůdl, ovoce, marshamallow i šneci z listového těsta a nakrájená zelenina.

My mum baked the cake from mascarpone, as well a tiramisu desert which we put to a plastic transparent cups. On the table was also prepared strudel, fruits, marshmallow and also rolls and vegetables.

Na laseru jsem poté z kartonu vylaserovala nápis na zeď, aby každý věděl, kdo je oslavenec a v květinářství jsem nakoupila pár karafiátů, které dlouho vydrží. A ze všeho nejvíc jsem si užívala samotný proces aranžování všech těch dobrot a dekorací na stůl.

Thanks to a laser I also made this cute sign on the wall, just to let everyone know who is here the birthday person and in a florist shop, I bought a few carnations which are perfect as they can stay the same for a long time. And I really enjoyed the whole process of the arranging all of these things and decorations on the table.

Chvilku jsem si nevěděla rady s příbory. Ale nakonec našly místo v nepoužívaných čistých plechovkách, které jsem ozdobila jemnou fialovou mašlí. A paráda byla na světě.

A few minutes I didn't know what to do with cutlery, but eventually, I put them into two old but clean tins, which I decorated with a gentle purple ribbon. And how beautiful it is.

Na vedlejších stolech pak pro děti byly připravené strojky a také polymerové hmota všech barev duhy. Mít v programu určitý druh tvoření je moc fajn. Děti to buď chytne a nebo se uvolní a následně zabaví již vlastním vymýšlením her. Ale u stolků nakonec zůstalo spousta dětí i maminek, které se ne a ne od hmoty odtrhnout.

On the next tables, machines and clay of all colors were prepared and I must say that it's really nice to have some kind of creative program during the party. Either child will love it, or they will find own kind of fun. But at the end, there were a lot of mum and their kids who couldn't stop claying.​

A povím vám, den to byl nádherný! Díky všem báječným a nadšeným dětem, které ani trošku nezlobily. Mamině za pomoc a také mé nejhodnější Ivance a Natálce, které toho všeho byly součástí.

Lucy

It was a beautiful day! And a huge Thank you goes to all wonderful kids, who were not naughty in no way. Also Thanks to my mum for a help and to kind Ivana and her daughter Natalka, who were a part of it.

Lucy