1/7

POLYMEROVÉ KURZY

Ve dvanácti letech jsem poprvé usedla ke strojku před pár lidí a začala jim spontánně předávat své zkušenosti s polymerovou hmotou.  

 

Je to už skoro deset let zpátky. Jsem vděčná za krásné začátky a všechny ty nádherné příležitosti, které ke mě za ta léta dopluly. Upřímně by mě nikdy nenapadlo kolik zážitků, zkušeností, nádherných setkání a vzpomínek díky lektorování nasbírám.  ​

 

Polymerové workshopy vnímám jako ideální příležitost předat mnohem více, než jen postup na předem daný design, či projekt. Je to šance sdílet i můj přístup k tvorbě, přemýšlení, desítky různých tipů a triků, a šířit tak drobnou osvětu v polymerové komunitě.  

1/1

TUBES

V rámci celodenního workshopu Tubes se ponoříte do tvorby šperku složeného z několika trubiček z polymeru, které kombinují jednoduchost, čistotu provedení a zároveň hravost. Naučíte se tvořit nevšední jemné dekorace z polymerové hmoty s různými vzory a také jejich aplikaci na základ šperku. Během workshopu si budete moci vytvořit jak designový náhrdelník, tak také brož. 

1/4

UPLYNULÉ KURZY

BARCELONA

PROSINEC 2019

Poslední kurz v roce byl speciální. Vydala jsem se do španělského Madridu, kde jsem lektorovala celodenní kurz pro skupinku báječných lidí. Zírala jsem na jejich úžasnou uvolněnost, upřímnost, dobrosrdečnost a  také obrovskou touhu učit se novým věcem. 

 

A když mi poté při mých posledních slovech všichni společně věnovali korále složené z jednotlivých korálků od účastníků, chtělo se mi upřímně plakat. Umí si to tu jednoduše užít. I když se sejde menší skupina lidí, navzájem si věnují vlastní výrobky do tomboly, kterou pak po skončení kurzu nadšeně losují. V klidu si vychutnají společný oběd, s radostí se fotí a pořád si povídají. Čistá radost! 

BRNO

LISTOPAD 2019

Polymerová klubovna, kterou aktuálně vede Hanni Viktorová, je známá svou přátelskou atmosférou a svým malým, zato útulným prostorem ve vesničce Ostopovice poblíž druhého největšího města v Česku. Moc ráda se sem vracím. Na zdi visí vzpomínková nástěnka s výrobky z kurzů, které zde proběhly, každý účastník má krásně připravený stůl se strojkem a výsledné lektorování se jeví spíše jako příjemné posezení s kamarádkami.  

 

Společně jsme vyrobily trubičkové brože a náhrdelníky. Mám přitom ovšem jednu zásadu. Nechci, aby účastníci “kopírovali” projekt, který jim představuji, naopak. Snažím se v nich vzbudit jakousi touhu vložit do výrobku vlastní nápad, oblíbený prvek, či motiv, který pasuje k nim samotným. Tady se to povedlo!  

PRAHA

ŘÍJEN 2019

Naposledy jsem v Pražské Polymerové Společnosti, která se poměrně pravidelně setkává v Praze na Andělu, učila asi před pěti lety. Utíká to jako voda. Zvláštní pocit, vrátit se po takové době na místo, kde jsem poprvé lektorovala větší polymerový kurz. Prý jsem od té doby vyrostla!  

 

Bylo parádní potkat naživo spoustu známých tváří. Od rána jsme pilně pracovali do pozdního odpoledne, probrali důležité i nedůležité a společně se pořádně nasmáli! Učit v Češtině je samozřejmě jednodušší, rychlejší, za to ovšem více ukecanější.  

ROYAL POLYMER WEEK

ŘÍJEN 2019

Polymer Week je moje srdcová záležitost. Třetí ročník byl v královském duchu a proběhl proto na zámku v Příbrami, kde jsme přivítali desítky nadšenců z různých koutů světa. Od Evropy, po Ameriku, Japonsko i Austrálii. Slovy nevyjádřím, jak moc si vážím každého, kdo byl součástí. 

 

Po dobu tří dnů proběhlo několik celodenních kurzů s Valerií Ronvel Blayou, Cynthiou Toops, Olgou Chernyshovou, Annou Rudayou a poslední den i se mnou. Spolu s mezinárodními účastníky jsme postupně objevovali kouzlo trubičkových šperků, záhadných jemných polymerových dekorací a také celkové konstrukce projektu. V ženském kolektivu se objevili dva mužští nadšenci z Japonska, což byla pro všechny parádní zkušenost!

AUSTRÁLIE

SRPEN 2019

Někdo by možná namítl, že nabídka na lektorování v Austrálii se neodmítá. Já jsem ovšem ze strachu z tak dlouhé vzdálenosti poměrně dlouho váhala. Z tohohle výletu se nakonec vyklubal snad ten nejkrásnější zážitek z celého roku.  

 

Město Perth, které leží na druhé straně kontinentu od Sydney, je pohádka na zemi. Neskutečná čistota po celém městě, nadmíru milí lidé, pohádkové pláže, parádní jídlo, zajímavá tržiště a také úžasná akce zorganizovaná Suzanne a Suzannah Ward. Bylo mi jednoduše ctí být mezi dalšími lektory součástí. Snad se brzy vrátím zpátky!